Mehāniskā Apstrāde


 

CNC Multifunkcionālā virpošana

Multifunkcionālās virpošanas (Multitasking turning) pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta 80-tajos gados, kad virpošanas iekārtas sāka papildināt ar pietiekami jaudīgu frēzēšanas funkciju. Mūsdienu multifunkcionālā virpošana, kas ietver sevī X, Z, Y, C un B asis, tika ieviesta pasaules mehāniskajā apstrādē tikai 90-to gadu beigās, kas ir inovatīvi jauns mehāniskās apstrādes paņēmiens pasaulē. Moderna 9 asu CNC vadības sistēma nodrošina precīzu, stabilu un vienlaicīgu griežņa un frēzes pārvietojamību pa iepriekš minētajām asīm, kā rezultātā ir iespējams izgatavot vissarežģītākās konfigurācijas augstas precizitātes detaļas, virpošanu apvienojot ar frēzēšanu vienā uzstādījumā. Multifunkcionālo virpošanu izmanto detaļu izgatavošana, kur bez virpošanas ir nepieciešams veikt pietiekami daudzas frēzēšanas operācijas, caurumu urbšanu, vītņu griešanu, dažādu plākšņu frēzēšanu zem dažādiem leņķiem, kur iepriekšminēto operāciju izmēriem ir jābūt ar augstu savstarpējo izmēru precizitāti.

Pateicoties multifunkcionālās virpas apakšējai revolvergalvai un frēzēšanas darba vārpstai, ir iespējams paralēli veikt virpošanas un frēzēšanas operācijas, kas būtiski palielina iekārtas produktivitāti. Šāda virpošanas un frēzēšanas operāciju integrēšana vienā darba galdā dod iespēju veikt detaļas apstrādi ar vienu uzstādījumu, kas būtiski palielina detaļas precizitāti un izgatavošanas ātrumu.


CNC 9 asu multifunkcionālās virpošanas iekārtas OKUMA MacTurn 350 2SWx1500 tehniskie parametri:

-Virpošanas garums : līdz 1520 mm

-Virpošanas diametrs : līdz 550 mm

-Frēzēšanas galvas rotācijas ātrums : 12000 (1/min)

-Frēzēšanas galvas instrumentu turētāja sistēma : HSK-63A

-B ass : 210°

-Y ass pārvietojums : līdz 190 mm

-Stieņu padeves mehānisms

CNC Frēzēšana

Ar CNC frēzēšanas tehnoloģiju var veikt jebkuras konfigurācijas detaļu izgatavošanu, ieskaitot arī 3D formu frēzēšanu. CNC frēzēšana mūsdienās tiek izmantota gan vienkāršu detaļu izgatavošanā, kur nepieciešams veikt tikai dažus urbumus, gan sarežģītu 3D formu frēzēšanā. Šo tehnoloģiju var izmantot arī dažādu metinātu konstrukciju pēcapstrādē, lai veiktu precīzus urbumus, kā arī virsmu frēzēšanu.

Divu kolonnu CNC frēzēšanas darba galds nodrošina augstāku precizitāti un detaļu izmēru atkārtojamību. Iekārta ir aprīkota ar instrumentu un detaļas mērtaustu, kā arī divu virsmu kontakta instrumentu turētāju sistēmu BIG PLUS, kas samazina apstrādes kļūdas līdz minimumam.


CNC frēzēšanas iekārtas OKUMA MB 66-VA tehniskie parametri:

-Frēzēsanas augstums : 660 mm

-Frēzēšanas garums : līdz 1500 mm

-Frēzēšanas platums : līdz 660 mm

-Darba vārpstas rotācijas ātrums : 15000 (1/min)

-Instrumentu turētāja sistēma : BT40 BIG-PLUS

CNC Virpošana

CNC virpošana, salīdzinot ar universālo virpošanu, dod priekšrocību veikt daudz sarežģītākas konfigurācijas detaļu virpošanu ar augstāku precizitāti, atkārtojamību un ātrumu. Pateicoties frēzēšanas funkcijai un Y asij, ir iespēja izgatavot detaļas, kas sevī ietver ne tikai virpošanu, bet arī frēzēšanu. Otrā darba vārpsta dod iespēju, pārtverot detaļu, veikt detaļas otrās puses apstrādi, kā rezultātā detaļa var tikt izgatavota ar vienu uzstādījumu. Stieņu padeves mehānisms, palīgdarba vārpsta un detaļas izvades konveijers nodrošina iekārtai augstu automatizācijas pakāpi, kas savukārt padara šo iekārtu daudz konkurētspējīgāku vidēju un lielu sērijveida partiju izgatavošanā.


CNC virpošanas iekārtas OKUMA LB300MYW 800 tehniskie parametri:

-Virpošanas garums : līdz 800 mm

-Virpošanas diametrs : līdz 340 mm

-Y ass pārvietojums : līdz 120 mm

-Palīgdarba vārpsta

-Stieņu padeves mehānisms

CNC Zāģēšana

Zāģešana ar automātisko padevi dod iespēju maksimāli nodarbināt iekārtu bez operatora klātbūtnes. Automātiskā padeve dod iespēju ātri un efektīvi zāģēt vidējas un lielas detaļu partijas, kā arī sagataves tālākai mehāniskai apstrādei. Divu kolonnu lentzāģis dod augstāku precizitāti un zāģējamās detaļas izmēru atkārtojamību, salīdzinot ar parastiem lentzāģiem. Savukārt zāģēšanas leņķa maiņa dod iespēju maksimāli piegatavot sazāģētās sagataves tālākai apstrādei un gala produktam.


CNC zāģēšanas iekārtas BEHRINGER HPB310-403GA tehniskie parametri:

-Automātisks divu kolonnu lentzāģis

-Profila zāģēšanas maksimālie izmēri : 400 x 310 mm

-Kreisais zāģēšanas leņķis : līdz 30°

-Labais zāģēšanas leņķis : līdz 45°